Domů / Lotus / Lotus Elise S R Cup

Lotus Elise S R Cup

Automobilka Lotus představila upgrade na nový model Elise S. Ten se jmenuje Elise S Cup R, na trhu by se měl objevit v roce 2014 v automobilovém závodu Lotus Cup Series, který se koná po celém světě. Cena byla stanovena na 62.700 amerických dolarů (v přepočtu zhruba 1116 000 korun).

Po úspěchu v poháru Exige V6 a jeho o něco tvrdší bratrovi V6 Exige R se Lotus rozhodl představit novou verzi Elise S, který je určený speciálně pro pohár třídy R.lotus-elise-s-cup

Vše se odvíjí od 1,6 litrové verze Elise a je to vůbec poprvé co přeplňovaný Elise S “střední montáž“, je s 1,8 l 2ZR-FE motorem, který byl poprvé použit v automobilovém závodě. Cena je celkem slušná a pyšnit se může především na míru vytvořeným aerodynamickým kitem. Spolu s tímto unikátním spojením Elise S a Cup R se zachovala forma a funkce dokonale, takže výkon byl optimalizován a přesto se můžeme těšit na elegantní, estetický vzhled.

Celý kit je vyroben za pomoci uhlíkových vláken a dnes by se dalo říci, že to patři mezi standard obzvláště u závodních aut. Obsah nového kitu je tvořen pomocí předního splitteru, zadního difuzoru, rozšíření podlahy, zadního křídla a mnohem více menších detailů. Navzdory všem těmto doplňkům a vylepšení se váha vozu zastavila na 923 kilogramech.lotus-elise-s-cup-r2

Součástí jsou také nastavitelné tlumiče a pružiny, které znatelně pomáhají snížit průměrný čas na kolo o čtyři vteřiny na 5 km u standardní dráhy Elise S.

Motor je vybavený Magnuson R900 kompresorem s technologií Eaton TVS společně si pak skvěle notují se šestistupňovou manuální převodovkou, která je dodávaná jako základ.

Nový model Elise S Cup R jezdí na kovaných kolech z lehké slitiny, které jsou obaleny v pneumatikách Yokohama Advan Neova. Lotus také nainstaloval nový TCA podvozek a vysoce výkonný brzdový systém s dvěma písty společně s pevným hliníkovým třmenem na přední brzdy a jednopístové posuvné zadní třmeny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Lotus pátrá po svém Grálu

Automobilka Lotus byla v nedávné době koupená Čínskou Geely a vypadá to na jeho znovuoživení. K úplné …

Napsat komentář