Domů / Mercedes-Benz / Mercedes-Benz trochu v jiném světle

Mercedes-Benz trochu v jiném světle

Mercedes-Benz je asi nejstarší automobilka na světě, která stále automobily vyrábí. Tato společnost byla založena již v roce 1881 a první automobil Mercedes postavila v roce 1886. Dnes značka patří společnosti Daimler-Benz a sídlí v německém Stuttgartu. Kromě výroby automobilů se Mercedes-Benz zaměřuje na výrobu komerčních nákladních automobilů a autobusů. Dnes se společnost, jak si žádají zákazníci, začala věnovat i menším automobilům.

Mercedes GLA-Class má progresivní design, je určen pro každodenní provoz, ale je výhodný i pro rodinné výlety. Jde o první vůz Mercedes-Benz v rychle rostoucím pásmu kompaktních SUV, je snadno ovladatelný v městském provozu s délkou 442, šířkou 180 a výškou 150 cm. Na silnici působí živě a dynamicky, je efektivní i na dálnici. Tento GLA je také první Mercedes-Benz SUV s volitelnou dispozicí v nové generaci pohonu všech čtyř kol a s plně variabilním rozdělením točivého momentu.
auto 03-09 Mercedes-Benz 2015Nové GLA završuje rozsáhlé změny SUV Mercedes-Benz s pěti modelovými řadami, GLA, GLK , ML , GL a G. Společnost tak nabízí nejširší sortiment a může splnit všechny individuální přání svých zákazníků. Současně GLA-Class je čtvrtou z celkem pěti generací nových kompaktních modelů Mercedes-Benz. Údaje o prodeji již dostatečně prokázali, že nové kompaktní modely byly dobře přijaty zákazníky. V první polovině roku 2013 to bylo například 173.362 jednotek A a třídy B a nových CLA Coupé bylo z toho dodáno po celém světě 58 procent. Zvláště potěšující je vysoká míra dobrého jména nových typů, kolem 50 procent zákazníků v Evropě přešlo k Mercedesu-Benz od jiných značek.
auto 03-09Mercedes-Benz 2015K vnitřnímu vybavení lze podotknout, že opěradla zadních sedadel lze nejen zcela sklopit, ale jsou také nastavitelné v úhlu podle potřeby. Velkoryse řešený zavazadlový prostor má nízkou nakládací hranu a široké zavazadlové dveře, které mají možnost i automatického otevíráni.
Tuhá konstrukce karoserie poskytuje spolehlivý základ pro širokou škálu dalších aplikací. Zpočátku bylvýkon motoru v rozsahu 1,6 a 2,0 litrových benzinových motorů, ale zvyšuje se na 2,2 litrů.
Na blížícím se autosalonu ve Frankfurtu bude představen zcela nový GLA-Class jako kompaktní crossover, je o pět centimetrů kratší než GLK, ale příchod GLA by mohl znamenat, že jeho starší bratr pravděpodobně trochu poroste, i když bude přepracovaný. Ačkoli je GLA standardně dodáván s předním náhonem, Mercedes-Benz nabídne také novou verzi 4Matic s  elektronickým pohonem jako jednu z možností.

Modely s předním pohonem přijdou na začátku roku 2015 do USA, zatímco 4Matic model bude v prodeji již koncem roku 2014. Je určen především pro zpevněné cesty, zatímco GLA patří mezi off-roady, které  udrží vozidlo v nízké rychlostí i při prudkých sjezdech. Nicméně, s omezenou světlostí je GLA stavěn tak, aby byl velmi rychlý i na silnicích. V Severní Americe je GLA protiváhou proti BMW X1, Buick Encore a Infiniti EX35. Jinak v zámoří bude soupeřit s Audi Q3 model, který je se přes Atlantik dostane v blízkém čase.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Vision Urbanetic: Budoucnost podle Mercedesu

Mercedes-Benz Vans si pro 67. Ročník mezinárodního veletrhu užitkových vozů v Hannoveru připravil futuristicky pojatou studii …

Napsat komentář