Domů / Mercedes-Benz / Vision Urbanetic: Budoucnost podle Mercedesu

Vision Urbanetic: Budoucnost podle Mercedesu

Mercedes-Benz Vans si pro 67. Ročník mezinárodního veletrhu užitkových vozů v Hannoveru připravil futuristicky pojatou studii autonomního elektromobilu, který má hned několik tváří.

Budoucnost na německý způsob

Mercedes-Benz Vans bude na IAA v Hannoveru ve druhé polovině září prezentovat aktuální nabídku svých lehkých užitkových vozidel, v jejichž čele bude stát nová generace modelu Sprinter. Krom něj však Mercedes představí také poměrně vzdálený náhled do budoucnosti.

Vision Urbanetics představuje odpověď na problematiku týkající se městské mobility. Zajímavá studei obsahuje kromě samotného konceptu vozidla také umělou inteligenci, která bude schopna ovládat celé vozové parky.

Ráno jiná než odpoledne

Projekt je zajímavý především pro svou koncepci autonomního elektromobilu. Jeho platforma může totiž převážet jak osoby, tak i náklad. Jeho užití rozlišuje použitá karoserie, která může být za jinou vyměněna manuálně, nebo automaticky bez lidské obsluhy. Platforma se dokonce může pohybovat bez samotné karoserie.

V čistě osobním provedení připomíná vozidlo minibus, který je schopen převést až 12 cestujících najednou. Nákladní verze je pak schopna pojmout až 10 europalet. Krom samotného vozidla s výměnnými karoseriemi je součástí zajímavého projektu také již zmiňovaná umělá inteligence, který může řídit provoz vozového parku. V nočních hodinách tak mohou automobily sloužit pro přepravu zboží a nákladů a během dne pak mohou být využívány pro přepravu osob, aby pomohly v dopravní špičce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O SV

Shlédněte také

Nová technologie světlometů Mercedesu

Digital Light měl svou premiéru v Ženevě a prý by se měl velmi brzy dostat …