Domů / Mercedes-Benz / Nová technologie světlometů Mercedesu

Nová technologie světlometů Mercedesu

Digital Light měl svou premiéru v Ženevě a prý by se měl velmi brzy dostat i do běžných automobilů. O co se vlastně jedná?

Digitální zázraky

Světelná technologie uhání dopředu mílovými kroky. Xenonové světlomety začínají být vytlačovány těmi diodovými a u automobilů se začínají také objevovat světlomety na bázi laserů a dalších technologií. Mercedes však nyní přišel s něčím zcela inovativním. Novou technologii pojmenoval. Digital Light.

„Díky rozlišení přesahující jeden milion pixelů na světlomet Digital Light nejenže za každé jízdní situace vytváří ideální světelné podmínky, ale také dále rozšiřuje vizuální podporu našich jízdních asistentů,“ říká o novince vedoucí vývoje Mercedesu Ola Källenius.

Digitální světla tak představují zcela novou funkci, kterou v současné době nikdo jiný nenabízí. Nejen že osvětlují prostor před samotným vozidlem, ale také umí zobrazit na silnici nejrůznější symboly, pomoci kterých komunikuje s řidičem a podává mu informace.

Co to dokáže?

Automobil například dokáže varovat řidiče pomocí světelného symbolu o blížících se pracích na vozovce, náledím, nebo automobilem v mrtvém úhlu vozu. V zúžení pak dokáže na vozovku promítnout přesnou šíři vozu a řidič tak ví, zda se s vozem vejde či nikoliv. Pomocí šipky pak také upozorňuje na špatně viditelné chodce a další objekty na vozovce.

Automobilka se navíc pochlubila tím, že nové světlomety krom komunikace samozřejmě také perfektně svítí. A to dokonce precizněji než technologie Multibeam LED. Výkonné počítače vozu propočítávají data poskytované kamerami, senzory a navigací a společně je zpracovávají a upravují světelné podmínky tak, aby byly ideální nejen pro řidiče, ale také pro protijedoucí vozidla a chodce.

Nové světlomety se objeví nejdříve v luxusním sedanu Mercedes-Maybach S. První se na trhu objeví ještě v tomto roce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O SV

Shlédněte také

Vision Urbanetic: Budoucnost podle Mercedesu

Mercedes-Benz Vans si pro 67. Ročník mezinárodního veletrhu užitkových vozů v Hannoveru připravil futuristicky pojatou studii …