Domů / Inzerce / Proč je důležité se starat o filtr pevných částic?

Proč je důležité se starat o filtr pevných částic?

Povinnou součástí dieselových automobilů je už téměř 10 let filtr pevných částic. Jeho absence vás může vyjít draho, pakliže se budete chystat na STK. I pokud jej ale ve vozidle máte, je nutné se starat o to, aby fungoval správně a s maximální účinností. Je to důležité hned z několika důvodů.

Životnost

V první řadě vám pravidelné čištění filtru pevných částic zajistí jeho dlouhou životnost. Nebude tak zapotřebí už po několika desítkách tisíc kilometrů přistoupit k jeho kompletní náhradě, což je z finančního hlediska velmi nákladnou záležitostí. Oprava filtru pevných částic je při pravidelném a důkladném čištění u odborníků jen výjimečným jevem.

Čištění DPF, jak se filtry označují z anglického spojení slov Diesel particulate filter, se dá provádět hned několika způsoby. Nejčastějším je využití horkého vzduchu a tlaku, tedy takzvanou metodou Heat Air. Další možností je chemické čištění, které ale není tak účinné jako první zmiňovaná metoda. V tomto případě se pak zkracuje životnost filtru pevných částic o poznání rychleji.

Ochrana životního prostředí a zdraví

Pádným argumentem, proč došlo k zavedení povinnosti mít u dieselových vozidel zabudovaný filtr pevných částic, je hledisko životního prostředí. Díky DPF se totiž výrazně snižuje pronikání škodlivých zplodin do ovzduší. Jedná se hlavně o zachycení rakovinotvorných látek, které lidem následně mohou způsobit zdravotní potíže.

Nejen o filtr pevných částic je ale dobré se starat. Pakliže nechcete, aby vás provoz automobilu vyšel zbytečně draze, je dobré myslet i na různé druhy pojištění. V případě nehod vás oprava vozidla nevyjde tak draho. Příkladem je pojištění čelního skla. Jedná se sice o drobnost, díky ní však ušetříte tisíce korun v případě, že se vám přední sklo auta poškodí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Angelo

Shlédněte také

Chystáte se strávit letní dovolenou v Česku? Pak si nezapomeňte koupit dálničku!

Dlouho očekávaná letní dovolená se kvapem blíží. Spousta z vás ji chce strávit v krásném …