Domů / Ostatní značky / Nejrychlejší auta světa

Nejrychlejší auta světa

Dnes si popovídáme o nejrychlejších autech světa a podíváme se na jejich neuvěřitelné výkony.

5. Buggati Veyron 16.4 (408 km/h)

Páté místo obsadil Buggaty Veyron o kterém řeknou vše důležité čísla, takže začneme. Přeplňovaný vidlicový šestnáctiválec o objemu osmi litrů a čtyřmi turbodmychadly zvládne zrychlit z nuly na sto za 2,5 sekundy nebo dosáhnout rychlosti 408 km/h. To vše by nebylo možné, pokud by tento skvost neměl pod kapotou 1001 nabušených koní. bugatti-veyron

4. SSC Ultimate Aero TT (412 km/h)

Sotva přečtete tuto úvodní větu a Ultimate Aero již bude mít na tachometru 100 km/h. Tento ďas sprint z nuly na sto zvládne za pouhých 2,5 sekundy a svého času to bylo nejrychlejší auto na světě. Přeplňovaný osmiválec značky Chevrolet má výkon 1199 koní a vyžaduje 92oktanové palivo. Nyní by se mělo pracovat na nové rychlejší verzi, která zvládne více jak 430km/h.

3. Buggati Veyron Super Sport (415 km/h)

Pro mnohé asi nejznámější vůz z celého žebříčku, který si ovšem zaslouží pouhé bronzové ocenění, ale i tak má co nabídnout. Původní Buggati Veyron byl posilněn o pár set koní na celkových 1200 a tak vznikla verze Super Sport, která sice dosáhla úžasné rychlosti (431 km/h), což bohatě stačí na první místo, nicméně díky zabudovanému omezovači pro sériová auta se musí spokojit s pouhým třetím místem.

2. Koenigsegg Agera R (420 km/h)

Agera patří k vozům s velkým potenciálem, který se ovšem úplně nenaplnil a tak se musí spokojit s druhým místem. Tato krasavice si vystačí s maximální rychlostí 420 km/h, ale i tak je to nářez. Se svými 1140 koňmi je poháněna pětilitrovým osmiválcem se dvěma turby. Kdo by nechtěl usednout do jejího klína?

koenigsegg-agera-r

1. Hennessey Venom GT (429 km/h)

Tohle žihadlo vás bodne zrychlením z 0 na 300 km/h během 13,63 sekund. Díky přeplňovanému sedmilitrovému motoru a konstrukci původem z Lotusu Exige je Venom GT nejrychlejší auto světa. To nemluvíme ani o 1261 ponících, které nadrženě čekají pod kapotou, aby mohli pokořit teoretickou maximálku 442 km/h. Tento drobeček váží pouhých 1244 kilogramů.

Co k tomu dodat? Jen asi, že by jste na našich silnicích potřebovali nějaký ten Antiradar 🙂


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …

Napsat komentář