Domů / Inzerce / Největší producenti nákladních vozů

Největší producenti nákladních vozů

Nikoho jistě nepřekvapí, že mezi největší producenty nákladních vozů patří firma německého původu. Novinkou však může být například její stáří či osobnosti stojící u jejího zrodu.

Nizozemská kvalita

Jedním z největších výrobců nákladních vozů v Evropě je bezesporu nizozemská společnost DAF. Ve svých začátcích se sice zabývala opravou člunů, později však přešla k výrobě přívěsů a návěsů a později i rozebíratelných kontejnerových přívěsů, což jí masivně zvedlo poptávku a učinilo z ní jednoho z největších producentů. Tři prototypy nákladních vozů představila již v průběhu 2. světové války a v roce 1949 začala i s jejich sériovou produkcí.

Výroba společností DAF je mezi automobilkami specifická především kladením velkého důrazu na zákazníka. Funguje na principu výroby na zakázku, tedy přesně podle parametrů, které si klient zadá. V současnosti DAF CF nabízí tři modelové řady. Nejrobustnější z nich je model CF, sloužící především ve stavebnictví a pro pohyb v terénu. Model XF je používán pro přepravu na dlouhých trasách. Nejmenším z modelů je LF, ten je určen především pro rozvoz zboží.

Německý diesel

Neméně známá je německá značka MAN TGL. U jejího zrodu stojí konstruktér Rudolf Diesel, který vyrobil první naftový motor MAN již v roce 1897. První nákladní vůz pak spatřil světlo světa v roce 1924. Firmě výrazně pomohla k růstu především zvýšená poptávka po nákladních vozech v období po 2. světové válce; v současnosti se zabývá také produkcí autobusů.

Vozy MAN jsou děleny do tří základních kategorií – lehké, středně těžké a těžké. Tahače s návěsem mají široké spektrum využití – od přepravy zboží na dálkových trasách až pro práci na stavbách.

Vozy obou značek brázdí české silnice v hojném počtu. Jsou tedy široce dostupné jak přímo od výrobce, tak v bazarech nákladních aut.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Angelo

Shlédněte také

Chystáte se strávit letní dovolenou v Česku? Pak si nezapomeňte koupit dálničku!

Dlouho očekávaná letní dovolená se kvapem blíží. Spousta z vás ji chce strávit v krásném …