Domů / Audi / Nové Audi A8 2014 je konečně odhaleno

Nové Audi A8 2014 je konečně odhaleno

Společnost Audi se chce, stejně jako ostatní automobilky, ve Frankfurtu řádně předvést a tak oznámila, že chystá přepracovanou a vylepšenou verzi Audi A8. Luxusní sedan bude vybaven účinnějším hnacím ústrojím a také inteligentnější technologií s funkcemi pro řízení různých komponentů a dálkových světel.


Vůz bude oficiálně vydán až letos v listopadu, tedy až po kompletním představení, aby mezitím stačil oslovit dostatečné množství potencionálních zájemců. Změny, oproti původní verzi, lze sledovat nejen na výkonu a ovládání, ale i na vzhledu. Audi A8 má přepracovaný zadní nárazník s dvěma obdélníkovými otvory. Dále má stylové chromované pruhy a černě tónovaná skla.

2014-Audi-A8-TDI-front-view-1024x640Ovšem co se týká rozměrů samotného vozu, tak ty zůstanou zcela nezměněny. Téměř celé tělo vozu je nyní výhradně z hliníku. Uživatelé se mohou těšit na široký výběr barevných provedení, celkem si budou moci vybírat z 8 barev. Samotná kola budou k dispozici rovněž s různými velikostmi, ovšem až do maxima 21“.

LED světlomety jsou standardním prvkem, který má velké nosníky, na kterých se nachází celkem 25 diod, z nichž každá z nich může být zapnutá buď na šedé světlo nebo na ostré světlo, v závislosti na jízdních podmínkách. Pro ovládání světel je využíván systém Matrix, ten zahrnuje také senzory, které detekují přítomnost protijedoucího vozidla. Systém je natolik inteligentní, že světla sklopí do správného úhlu ještě dříve, než stihnou oslnit protijedoucího řidiče.

2014-Audi-A8-TDI-rear-right-side-view-1024x640Audi A8 bude k dispozici celkem se čtyřmi variantami motorů. Dva budou na vstřikování paliva (od 310 k až 435 k) a dva dieselové (od 258 k až 385 k). Výrobce se pochopitelně postaral i o vyšší výkon, Audi A8 4.0 V8 TDI bude mít zrychlení 0-100 kmh za pouhých 4,5 sekundy. Nejúčinnějším motorem z nové řady je motor V6 3.0 TDI Clean Diesel, který spotřebuje 5,9 l paliva na 100 km, emise CO2 jsou 155g/km.

Mezi volitelné funkce patří jízdní pomoc, která promítá důležité informace z palubní desky přímo do kabiny řidiče v zorném poli na čelním skle . K dispozici je také adaptivní tempomat a Audi „pre sense plus“, systém pro zjišťování rizik a pro předcházení rizikům.

Nové Audi A8 bude kompletně představeno ve Frankfurtu. K prodeji bude již od letošního podzimu za částky začínající na 80.000 euro, tedy zhruba od 2.100.000kč.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Audi bude pohánět i vodík

Koncern Volkswagen a jeho vozy se v současné době soustředí především na vývoj elektromobilů. Ovšem Audi …

Napsat komentář