Domů / Porsche / Nové Porsche 911 bude mít motor zcela vzadu

Nové Porsche 911 bude mít motor zcela vzadu

S blížící se novou generací legendární 911 se objevilo několik teorií o uložení motoru před zadní nápravou, což se ovšem zdá být velmi nepravděpodobné.

Porsche 911 platí ve světě automobilů za polobožský automobil. Vstup na scénu zaznamenal v roce 1963 a od té doby je legendou. Charakteristický plochý šestiválec za zadní nápravou se pro něj stal naprostým synonymem. Ta současná generace je prodávána již čtyři roky a tak se pomalu začíná špitat o nástupci.

Spekulace se prozatím točí především kolem příchodu hybridní verze. Ovšem po představení čistě sportovního modelu 911 RSR letos v listopadu se začalo spekulovat také o umístění motoru. Tento ostrý model má totiž motor před zadní nápravou a právě v souvislosti s tím se začalo polemizovat nad tím, zda se nejedná o jakési poselství do budoucna, kdy by nová generace mohla mít motor umístěny uprostřed. Spekulace jsou pak ještě přiživovány konkurenčním Chevroletem Corvette, který má mít motor také uprostřed, díky čemuž bude přetržena tradice sahající až do první poloviny padesátých let minulého století.

Ovšem nejnovější informace nasvědčují tomu, že i nová 911 bude mít motor umístěný za zadní nápravou. Důvodem pro zachování této koncepce s motorem uloženým vzadu však není jen hájení dávných tradic. Porsche má obavy, že jejich automobil s umístěným motorem uprostřed by již nemohlo dodržet klasický interiér dvou a dvou sedadel a více by se přiblížilo modelům Cayman a 718 Boxter.

Umístění motoru bychom tedy měli, a co počet válců? I ten zůstane stejný. Dočkáme se však rozšířen nabídky o hybrid s dojezdem pouze na elektřinu okolo 50 kilometrů. Nová generace by měla přinést také zvětšený rozchod kola a verze s pohonem zadních i všech čtyř kol. Představení společně s uvedením na trh se přepokládá do roku 2020.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Unikátní Porsche není nikdy špatný kup

Vysoce personalisované a osobní vozy jsou doménou především Bentley či Rolls-Roycu, ovšem o slovo se …