Domů / Inzerce / Pogumované magnety ochrání karoserii, odolají dešti

Pogumované magnety ochrání karoserii, odolají dešti

Chcete využít silné neodymové magnety, ale máte obavu z poškrábání nosného podkladu? Pogumované magnety jsou pro tento účel vhodné. Pryžová ochrana zabrání poškození karoserie automobilu i jiných lakovaných povrchů. Přečtěte si o možnostech pogumovaných magnetů více.

Neodymové magnety mají velkou magnetickou sílu. Jsou vyrobené ze slitiny neodymu, železa a boru (NdFeB). Pro větší odolnost mají povrchovou ochranu poniklováním nebo třeba pozinkováním. Tvrdý kov magnetu však může poškrábat lesklý nosný podklad, například karoserii auta, lak elektrospotřebičů, ledničky.

Aby k tomu nedošlo, můžete použít zapouzdřené vodotěsné neodymové magnety s pogumováním nebo poplastováním. Jsou zabalené v pryži, gumě, která podklad ochrání před poškozením.

Typy pogumovaných magnetů

1) Pogumované kotoučové magnety

Mezi nejrozšířenější pogumované magnety se řadí pogumované neodymové kotouče. Stejně jako jiné typy, i kotoučové magnety mají ochrannou vrstvu z pryže. Ta ochrání nosný podklad před poškozením a zároveň magnet před korozí. Vyzkoušejte například zapouzdřený pogumovaný magnet KT-15-03-G o průměru 15 mm, výšce 3 mm a magnetické síle cca 1,5 kg.

Pogumování magnetu navíc zvyšuje přídržnou sílu ve směru smyku, avšak magnetická síla může být trochu menší, v porovnání s magnety bez ochranné vrstvy.

2) Pogumované magnetické úchyty, držáky a kabelové příchytky

Dalším z typů zapouzdřených magnetů jsou pogumované magnetické držáky, úchyty a kabelové příchytky. Jsou sestavené ze silných neodymových magnetů, zapouzdřených v ochranném ocelovém pouzdře, které je pak opět obalené ochrannou pryží.

Mají výhodu v tom, že je jejich součástí závit nebo úchyt, případně čep se závitem, který můžete prostrčit skrze otvor, a maticí z druhé strany zafixovat. Díky němu se dá pogumovaný magnet přišroubovat ke konstrukci ze dřeva, ocelových profilů nebo rovnou do hmoždinky na stěně.

Snadno a během chvilky si tak vyrobíte magnetický držák na k oděru náchylné kovové náčiní.

Kabelové příchytky slouží k připevnění kabelů a vodičů k ocelovým nebo železným traverzám, sloupům a konstrukcím. Nemusíte do nich vrtat, magnet na nich bude dobře držet.

Všechny typy a tvary magnetů seženete na e-shopu Unimagnet.cz

O Angelo

Shlédněte také

Úloha záclon a bytového textilu v interiéru není pouze estetická. Plní také praktické funkce

Při zařizování svého obydlí si každý dává důraz na to, co se mu líbí. Někdo …