Domů / BMW / Pokochejte se novou X3

Pokochejte se novou X3

BMW X3 představuje skvělý kompromis pro osoby, které chtějí mít BMW, rádi vyjedou i mimo zpevněnou cestu a nepotřebují, aby jejich vůz bil do očí každého, okolo koho projedou. Po dobu téměř 10 let tak udělala trojka velkou radost spoustě řidičů a nyní se nám představuje ve své nové generaci s označením G01.

Pokud budeme komparovat novou generaci s tou minulou, zjistíme, že co do vzhledu se největší změny dotkly především v přední části vozu. Světlomety se zúžily, dostaly novou LED technologii a stejně tak i mlhovky, které přešly z kulatého tvaru na podlouhlý. Zadní lampy vozu mají jinou grafiku, taktéž jsou vybaveny LED technologií a rozvíjejí původní tvar, který ovšem v kontextu nové zádi dostává zcela jiný význam. Za doplatek je možné doplnit je i o prostorový efekt. Třešničkou na dortu jsou nově tvarované koncovky výfuku a také plně elektrické víku kufru.

Boky vozu dostaly nový tvar pro lepší aerodynamiku a novou technologií byla opatřena i boční skla a sklo čelní. Tato technologie má minimalizovat hlučnost, která do vozu proniká. Zákazník si může k vozu pořídit buď osmnáctipalcová, popřípadě jedenadvaceti palcová litá kola. V interiéru automobilu došlo k evoluci předchozího stylu. Střední část přístrojové desky stále vyklání směrem k řidiči. Ubylo ostrých hran a přibylo oblin. Zavazadlový prostor nabízí prostor 550 litrů respektive 1600 litrů. Výbavově bude vůz nabízen v xLine, Luxury a nebude chybět ani sportovní M-paket.

O chod vozidla se postará buď čtyřválec 20i či 30i, ke kterému časem přibude i M40i a ten také bude představovat výkonnostní strop. Co se dieselových motorů týče, tak zde se nabídka omezila pouze na 20d a šestiválec 30d. Všechny motory jsou k dostání s osmistupňovou samočinnou převodovkou Steptronic. Na manuál si prozatím musíme počkat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

BMW si myslí na nový vlajkový supersport

By rádo během příštích 4 let ukázalo nový hybridní supersport, který by měl nahradit aktuální …