Domů / Ostatní značky / Proč používat alu kola

Proč používat alu kola

V dnešní době se lze setkat s mnoha inovacemi téměř ve všech průmyslech, patří mezi ně i ten automobilový. Není tomu zase tolik let, co byly alu kola mezi mnohými neznámým pojmem. Dodnes mnoho lidí nechápe, proč se vlastně pořizují a k čemu jsou dobrá.

Mezi mnoha lidmi převládá mýtus, že se alu kola pořizují pouze kvůli vzhledu, není to ovšem tak úplně pravda. Estetika zde ovšem hraje důležitou roli, tedy obzvláště pokud chcete, aby váš vůz vypadal reprezentativně. Většina z nás se setkala spíše s ocelovými koly. Ty nevypadají špatně, pokud se k nim zakoupí pěkné disky, tak mohou působit vzhledně, ovšem každý, kdo je má, tak může sdělit své zkušenosti s tím, jak snadno se poklice ztratí v zatáčce, či jak snadno nám je mohou ukrást při chvilce stání v centru města u obchodního domu. Pak už se odkryje vzhled ocelových kol, které vypadají téměř až odpudivě.

Alu kola jsou na tom jinak. Zde se klade velmi velký důraz na to, aby působila skvěle a to u jakéhokoliv typu vozu. Jejich vzhled si lze vybírat z mnoha variant a nejde pouze o vzhled, ale i o rozměry, mohou to být elektrony 5×100, ale i jiné rozměry. Vybírají se zpravidla i podle typu vozu, takže pokud někdo potřebuje elektrony Ford Focus, tak by si neměl kupovat alu kola Škoda Fabia, ale ten typ, který potřebuje. Aktuálně jsou na trhu stovky a tisíce typů alu kol, je ovšem zapotřebí zvolit kvalitního prodejce s dostatečně velkou nabídkou, abyste si vybrali kola, která se líbí i vám.Alu kola 2

Alu kola disponují i mnohem větším leskem než běžná kola a je to dáno obvykle vrstvou laku a způsobem výroby. Kola se odlévají jako jeden kus nebo se jedná o více smontovaných částí. Pokud se sejde z estetiky, tak alu kola mají i důležité vlastnosti, není to ani tolik kvůli váze hliníku, ale díky struktuře samotného materiálu. Díky hliníku dochází k poklesu hodnot setrvačných sil rotujícího kola a tím se zvyšuje dynamika akcelerace i brždění. Další výhodou jsou deformace, zatímco ocelové kolo má tendenci se deformovat, tak alu kolo ne. Při velké zátěži by se roztříštilo, ale ne zdeformovalo. Při prohlížení nabídek prodejců je tedy vhodné se na kola soustředit více, ale na ta hliníková, jelikož právě v nich je budoucnost, ocelová už z trendu postupně mizí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Angelo

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …

Napsat komentář