Domů / Ostatní značky / Silnější a luxusnější Porsche Panamera Turbo S

Silnější a luxusnější Porsche Panamera Turbo S

Porsche dále rozšiřuje řady Panamera s přídavkem Turbo S, která je silnější a luxusnější než jakýkoliv předchozí model v řadě. Nabízen bude ve dvou verzích Turbo S a Turbo S Executive. Světlo světa oficiálně spatří na autosalonu Tokyo Motor Show.

Pokud srovnáme Panamera Turbo s novou verzí, která má přídomek S přináší navýšení výkonu o padesát koní, což znamená navýšení spotřeby a zvýšení rychlosti. S novým výkonem přišlo i na rozšíření vozu, které teď nabízí mnohem větší prostor, než tomu bylo minule. Na americkém trhu je nový Turbo S oceněn na 180 300 dolarů (v přepočtu 3 245 400 korun) a verze Executive stojí 200 500 dolarů (3 609 000 korun).porsche-panamera-tur-jízda

Exteriér se povedl a pohled na nové Porsche Panamera Turbo S je úchvatný. Nabízen bude v barvě Palladium, která dodává kovový lesk a navyšuje tak další úroveň luxusu a elegance. Porsche rozlišuje novou verzi Turbo S od zbytku řady Panamera pomocí 20-ti palcových kol v barvě karoserie.

Nová Panamera je především o luxusu a stylu uvnitř vozu a tak se veškerá energie soustředila na interiér vozu. Ten se standardně nabízí se dvěma odstíny kůže s kombinací tmavé Burl Walnut, která přidává červený dekor pro chladný stylový efekt.

Přední sedadla jsou dostatečně široká a tak nabízí perfektní komfort, jak jsme u Porsche zvyklí. V zadní časti, jsou místa oddělena pomocí středové loketní opěrky a došlo k rozšíření zadních sedadel o dvanáct centimetrů, které tak nabídnou větší prostor pro nohy.porsche-panamera-turbo S

Pod kapotou najdeme stejný motor jako má předchozí verze Panamera Turbo, který dostal pár menších úprav a tak nabídne o 50 koní více.  Objem motoru V-8 je 4,8 litru a nabízí celkem 570 koní při 6000 otáčkách za minutu. Porsche se také snažilo snížit spotřebu vozu a ten by nyní měl být o 11 procent úspornější než předchůdce. Standardní verze má z rychlení z nuly na sto za 3,6 sekundy a verze Executive díky zvýšenému rozvoru stejný sprint za 3,7 sekundy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …

Napsat komentář