Domů / Ostatní značky / Vybavení autolakoven

Vybavení autolakoven

Prudký rozvoj motorismu a ohromný nárůst počtu automobilů u nás vyžaduje rovněž odpovídající servis včetně vybavení lakoven. Vybavením lakoven se míní technologická zařízení pro autolakovny a průmyslové provozy, které se zabývají především aplikací různých nátěrových hmot.

Vybavení je však určeno i provozům zaměřujícím se na úpravu povrchů nejen lakováním, ale před tím ještě také odmašťováním, tryskáním, broušením a nakonec sušením.

conquer-poly_0Proto je vybavení lakoven z tohoto širšího pohledu určeno do všech možných průmyslových odvětví počínaje autoopravárenstvím, přes strojírenskou výrobu a další průmyslové využití až po dřevozpracující a nábytkářský průmysl. Dodávka autolakoven a jejich vybavení se řeší až na místě, včetně zprovoznění a odborného proškolení obsluhy.

Technologická zařízení autolakoven tvoří různé komponenty. Jedná se o nejrůznější zařízení od míchacích boxů, lakovacích kabin až po odsávaní a sušení lakovaných karoserií či jejích jednotlivých dílů. Například míchací boxy, které jsou určeny pro míchání barev, jsou dodávany v několika rozměrech. Tvoří je vjezdová vrata s bezpečnostním systémem, kontrolním oknem a vestavěným osvětlením. Důležitou součástí vybavení je rovněž odsávací box.

Hlavní součástí vybavení autolakoven je lakovací kabina a stříkací kabina. Podlahu tvoří podlahový kovový rošt, který může být i vyvýšený. Nejdokonalejší je vyvýšený kovový podstavec s celoroštovou podlahou a vnitřním nájezdem o výšce 400 mm. Dále se kabina skládá z čelních vrat tříkřídlých s okénky a středovým otevíráním, servisních dveří, galvanicky pokovených stěn, stropního filtru, vestavěného osvětlení a dalších komponentů, které lze pořídit za příplatek. Jedná se například o propan-butan-zemní plyn, protipožární klapku, boční servisní dveře, tlakoměr apd. Každá lakovací kabina obsahuje 2,5 m dlouhý pokovený odtah spalin. Nedílnou součástí je olejový nebo naftový hořák, který lze volit i se zdrojem LPG nebo na zemní plyn.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …

Napsat komentář