Domů / Novinky / Úspory na povinném ručení

Úspory na povinném ručení

Povinné ručení je zákonné pojištění, kterému se nevyhne žádný motorista. Ačkoliv může budit dojem zbytečného výdaje, tak se jedná o službu, která zajistí pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Pokud alespoň zběžně sledujete trh financí, možná jste si všimli mnoha zajímavých nabídek na povinná ručení, která jsou výrazně levnější než nabídky největších poskytovatelů.

468x257xvisual-hp-pojisteni.jpg.pagespeed.ic.7JWt3HGCJkZákladním účelem a smyslem povinného ručení je pojistná ochrana zdraví a majetku třetích osob, které utrpí újmu zapříčiněnou provozem vozidla. Jinak řečeno to znamená, že pokud jako řidič způsobíte svým vozidlem škodu na majetku státu, právnické nebo fyzické osoby, případně škodu na zdraví fyzické osobě, pak jsou náklady na úhradu vámi způsobených škod placeny z povinného ručení. Podmínky sjednávání a plnění pojistné smlouvy jsou v ČR upraveny zákonem. Podle něho musí být povinné ručení uzavřeno pro každé vozidlo, které je v evidenci motorových vozidel. Pokud jde o výši pojistného za povinné ručení v ČR, je v současné době stále příznivější v porovnání s ostatními evropskými zeměmi. Rychlé srovnání naleznete na www.uspory.cz

To je příjemné zjištění pro české motoristy, které se ale může brzy změnit, neboť poskytovatelé povinného ručení uvažují o zdražování. Důvodů je několik a jedním z nich je velká nehodovost a tím stoupající počet pojistných událostí, které vyžadují stále vyšší náklady. Prozatím je ale situace taková, že na našem trhu existuje mnoho poskytovatelů povinného ručení, kteří kvůli konkurenci drží své ceny na stejné úrovni, nebo je v mnoha případech snižují. Proto se vyplatí mít přehled o jednotlivých nabídkách a navzájem porovnávat nejen ceny, ale také podmínky a nabídku dalších služeb, které jsou pojistitelé schopni poskytnout. Nejrychlejším a nejsnadnějším způsobem porovnání a výběru ideálního povinného ručení je povinné ručení online.

Než si v pohodlí svého domova pustíte internet a najdete příslušné stránky, připravte si svůj občanský průkaz, řidičský průkaz, malý technický průkaz a velký technický průkaz. První krokem je zadání základních informací o vás a o vozidle do formuláře. Pak se vám zobrazí seznam nabídek, ze kterých můžete vybírat. Doplníte-li chybějící informace, získáte vybrané povinné ručení. Pokud budou všechny údaje v pořádku, obdržíte ihned zelenou kartu.

Stejným způsobem funguje i havarijní pojištění online. Havarijní pojištění se vám rozhodně vyplatí, neboť slouží k úhradě škod, které si způsobíte z vlastní viny. Rovněž u havarijního pojištění jsou rozdíly jak ve výši pojistného, tak v podmínkách. Při uzavírání smlouvy je například podstatná výše spoluúčasti, která pak rozhoduje o sumě, kterou vám pojistitel poskytne na opravu poškozeného vozidla. Také se zaměřte na nabídky pojišťoven, které mnohdy nabízejí mnohem výhodnější ceny a podmínky pro klienty, kteří uzavřou povinné ručení a havarijní pojistku současně u jedné pojišťovny.

O

Shlédněte také

Úloha záclon a bytového textilu v interiéru není pouze estetická. Plní také praktické funkce

Při zařizování svého obydlí si každý dává důraz na to, co se mu líbí. Někdo …

Napsat komentář