Domů / Inzerce / Zajistěte svým zaměstnancům školení řidičů online

Zajistěte svým zaměstnancům školení řidičů online

Zákon ukládá zaměstnavatelům povinnost zajistit pro všechny zaměstnance řídící vozidlo k služebním účelům patřičné školení. Jedná se o vozidla do 3,5 tuny bez ohledu na to, zda jsou služební, nebo soukromá. Zároveň se nebere v potaz ani to, jestli je řízení vozidel sjednáno v pracovní smlouvě.

Tematický okruh testových otázek

Nemusíte se obávat, že školení řidičů je časově náročné. Ani nebudete muset zaměstnance nikam posílat. Celý kurz absolvují pomocí online testu v místě svého pracoviště. Ten se skládá z témat věnujícím se pravidlům provozu na pozemních komunikacích, zásadám bezpečné jízdy, poskytnutí první pomoci, údržbě a technické způsobilosti vozidla, jednání při dopravních nehodách a v neposlední řadě také následkům a postihům nesprávné jízdy.

Kdo by měl školení absolvovat?

Jak již bylo řečeno, školení řidičů přes internet by měli absolvovat všichni zaměstnanci, jejichž pracovní činnost je spojená s použitím vozidla. Jedná se též o pracovníky s uzavřenou dohodou o provedení práce a dohodou o provedení činnosti. Toto e-learningové školení samozřejmě nenahrazuje profesní školení řidičů vozidel nad 3,5 tuny. Současně ho není možné využít k přepravě nadměrného a nebezpečného nákladu.

V Čechách je více jak 463 km rychlostních silnic

Rychlostní silnice v Česku se rok od roku rozšiřují. Jedná se o silnice I. třídy, na nichž je povolená maximální rychlost mimo obec 110 km/h (na vybraných úsecích může být tato rychlost zvýšena až na 130 km/h), v obci je to 80 km/h. Od 1. ledna 2016 byla většina rychlostních silnic přeřazena mezi dálnice, s nimiž vytvářejí páteřní síť směrově oddělených komunikací. V současné době díky rozsáhlým rekonstrukcím na nich téměř nenaleznete autobusové zastávky a ostré zatáčky. Začínají se velmi podobat dálnicím.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Angelo

Shlédněte také

Jak zjistit hodnotu vozidla, která je jedním z parametrů pro uzavření pojistky?

Víte, kolik právě teď stojí vaše auto? Je všeobecně známo, že reálná cena vozu se …