Domů / Audi / Audi Sport Quattro koncept v plné parádě

Audi Sport Quattro koncept v plné parádě

Audi zcela předběhlo svoji dobu se svým vozem Quattro a to jíž od roku 1980, kdy byl jediným jeho sokem model Porsche 911. Nově navržený koncept by měl i letos hravě porazit všechny soky, co se týče ovladatelnosti a dalších prvků. Audi se stalo slavnou značkou především díky světovým šampionátům v rally.

audi-sport-quattro-concept-Frankfurt-Live-10-520x344Jelikož slaví model Quattro 30. výročí od svého vzniku, tak byl vytvořen speciální koncept tohoto vozu, který bude vzdávat hold původnímu originálu. Nejen výbava pod kapotou, ale i celkový interiér by měl v mnohém překvapit.

Nový model Sport Audi Quattro Concept je schopný zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,7 sekundy a dosahuje nejvyšší rychlosti 305 km/h. Vůz má 506 koňských sil a pohání ho hybridní motor V6, který se spářil se 110KW elektromotorem. Ve skutečnosti se vlastně jedná o hybrid.

audi-sport-quattro-concept-Frankfurt-Live-41-520x344Audi tvrdí, že každý designový prvek, a součásti motoru, byly diktovány požadavky sportovního výkonu – z toho důvodu byly pro výrobu použity uhlíkové kompozity a hliník. Tento koncept by měl sloužit jako šablona pro všechny další modely Audi, které budou přicházet v budoucnu. Audi se chce zaměřit především na hybridní zpracování svých vozů. V budoucnu bychom se měli dočkat dokonce i elektromobilu.

Samotné Audi Sport Quattro Concept je zcela zaměřeno na požadavky řidiče. Všechny prvky kokpitu směřují k zornému poli a všechny klíčové funkce byly integrovány do volantu, takže je zaručena plná kontrola nad vozem.
Velkým překvapením je také celkové provedení přístrojové desky, která nám nenabídne žádné ručičkové ukazatele a budíky, ale naopak nám předvede moderní 3D zobrazování, kterému jsou přizpůsobeny všechny číselníky.
Aby bylo evidentní, že se jedná o sportovní řadu, tak je v popředí tachometr, ale také ukazatel informací o trati a stopky pro záznam mezičasů.

Uvádí se, že by se mělo jednat zatím o nejlepší sportovní provedení Audi. Německá automobilka je na svůj koncept náležitě hrdá, ale zatím je otázkou, jestli se ještě na konceptu něco změní, než odejde do sériové výroby. Na silnici bychom měli nové vozy Audi Sport Quattro již v průběhu roku 2014.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Audi bude pohánět i vodík

Koncern Volkswagen a jeho vozy se v současné době soustředí především na vývoj elektromobilů. Ovšem Audi …

Napsat komentář