Domů / Novinky / Nejdražší vůz Aston Martin byl prodán za 80 milionů korun

Nejdražší vůz Aston Martin byl prodán za 80 milionů korun

Do slavné Londýnské dražby poputovalo nejdražší auto z automobilky Aston Martin, které bylo určeno speciálně pro filmové zpracování agenta 007. Posledním prodaným modelem je Aston Martin DB5, který se prodal v přepočtu za 80 milionů korun. Model DB5 si zakoupil zájemce z USA, auto bylo prodáno na aukci v Londýně.

james-bond-aston-martinV roce1964 řídil stříbrný Aston Martin DB5 herec Sean Connery, když hrál fiktivního britského špiona ve filmech “ Goldfinger “ (1964) a “ Thunderball “ (1965) .
Americký sběratel Harry Yeaggy letěl do Británie jenom kvůli prodeji tohoto vozu. Ačkoliv byl vydražen za obrovskou sumu, tak se očekávalo, že se prodá ještě dráž. Původní předpoklad byl 5 milionů dolarů, tedy kolem 100 milionů korun.
Sběratel Yeaggy dodal, že auto poputuje do muzea v USA, kde bude vystaveno. Ještě než poputuje do muzea, tak se s ním jeho nový majitel hodlá projet po ulicích britské metropole, aby se s ním všichni mohli ještě naposledy rozloučit.
Ačkoliv je částka za tento vůz šokující, tak majitel je spokojen. Původním vlastníkem nebyla totiž samotná automobilka, ale Pensylvánský sběratel Jerry Lee. Velmi směšné je cenové porovnání původní a nynější kupní ceny. V roce 1969 byl vůz prodán za pouhých 12000 dolarů, nyní je tedy nesrovnatelně dražší.
bond-aston-martin-auctionParametry výkonu motoru sděleny nebyly, ale zato má auto mnoho dalších vlastností, kterými se žádné jiné auto pochlubit nemůže.
V základní výbavě jsou kulomety, neprůstřelný štít, sledovací zařízení, odnímatelný střešní panel, vytvářeč olejových louží a vytvářeč kouřových clon. Všechny mechanismy jsou funkční a jsou řízeny v malém ovládacím centru ukrytém pod opěrkou lokte. Funkčnost je omezena tím, že kulomet nestřílí pravé kulky a funkce sledovacího zařízení je smyšlená.

Po odklopení řadící páky lze vidět červené tlačítko , které řidiče katapultuje z vozu.
Vůz byl na turné během posledních pěti měsíců, absolvoval vystoupení ve Velké Británii, Německu, Monte Carlu, New Yorku a Hong Kongu .

K prodeji byly na aukci i další věci od Jamese Bonda. V plánu jsou i další prodeje Bondovských vozů Aston Martin, takže se můžeme těšit na další závratné aukce.

O

Shlédněte také

Úloha záclon a bytového textilu v interiéru není pouze estetická. Plní také praktické funkce

Při zařizování svého obydlí si každý dává důraz na to, co se mu líbí. Někdo …

Napsat komentář