Domů / Novinky / Renault představil extravagantní elektromobil Twin-Z Concept

Renault představil extravagantní elektromobil Twin-Z Concept

Londýnský festival designu “London Festival Design“, který probíhá 14-22. září, předvádí mnoho skvělých novinek. Jednou z nich je extravagantní model elektro automobilu od Renaultu. Jedná se o koncept Twin-Z, který bude součástí oslav a akcí, které se potáhnou po celém hlavním městě.
Modrý koncept vozu Twin-Z byl představen jeho samotným návrhářem, kterým je Ross Lovegrove, slavný britský návrhář nábytku a různých výrobků. Představen byl také v pondělí na výstavě nábytku “Internazionale del Mobile di Milano“.

Renault-TwinZ-interior-600x399Společnost Renault tvrdí, že de jedná o zábavné, moderní a umělecké auto, které se dokonale hodí do měst. Samotná inspirace k tomuto konceptu byla čerpána od modelů Renaultu jako jsou třeba R5 a Twingo.

Celý vůz Twin-Z je kompletně poháněný elektřinou a k pohonu se zde využívají zadní kola a dokonce i samotný motor se zde nachází vzadu.. Nejvyšší možná rychlost, jakou se může tento vůz prohánět, je 130km/h. Samotný dojezd vozu je 100 km na jedno nabití.

Renault-TwinZ-concept-600x337Zajímavostí vozu je například skleněná střecha, která je rozvržena do jednotlivých vrstev, které obsahují LED diody, které vytvářejí zajímavou virtuální podobu, které se táhne od řidiče až k cestujícím.
Nejvíce zajímavým prvkem celého vozu je interiér a jeho celkové pojetí. Uvnitř vozu se nachází čalouněná sedadla tkaná pro 3D podobu ladící s okolním interiérem. Sedadla poskytnou sama o sobě skvělé pružení a modrá textilie, ze které jsou vyrobeny, tak jsou odolná vůči vodě a ohni.

Celá přístrojová deska byla nahrazena jediným dotykovým displejem, který ovládá veškerou techniku vozu, od topných systémů až po ovládání střechy

Smartphone ve vozidle ukazuje rychlost vozu a veškeré důležité informace, včetně rozsvícení světel aj.

Renault se rozhodl odhalit svou koncepci auto na Salone Internazionale del „Mobile di Milano“, aby prokázal své odhodlání oslovit širší publikum tím, že se zaměří na citlivější design.

O

Shlédněte také

4 faktory, které ovlivňují správný výběr dobíjecí stanice pro elektromobil

Chcete mít dobíjecí stanici doma nebo ve své firmě? Od každé jistě budete očekávat něco …

Napsat komentář