Domů / Mercedes-Benz / Perla z autosalónu

Perla z autosalónu

Zářijový autosalón ve Frankfurtu přinesl mnoho nového v automobilovém průmyslu. Novinky byly určeny nejen pro uživatele k většímu komfortu a bezpečnosti, ale i pro konstruktéry. Jedním z modelů, který neustále obklopoval dav zájemců, bylo na ploše patřící Mercedesu jeho nové pětimetrové S Coupe. Jde o vysoce komfortní vůz, kterému například s odpružení pomáhají kamery.

Mercedes-Benz_Style-Coupe_Concept_2012_11_1920x1200Jde o nástupce modelu CL a ve své podobě má toto luxusní kupé délku přes pět metrů, přesněji 5,05 m, šířku 1,96 m a výšku 1.4 m. Jak výrobce přiznal, jde zatím jen o prezentaci „konceptu”, ale sériová verze by se příliš od něho vzdálit neměla.
Nový model, nejluxusnější vůz Mercedesu, jaký kdy spatřil světlo světa, využívá techniky třídy S, jen rozvor náprav dosahuje nevídaných 2,95 m. Takové parametry mu dávají skutečně punc většího luxusu překonávajícího i sportovní modely.
Mercedes-Benz_Style-Coupe_Concept_2012_13_1920x1200 Automobil se obouvá do pneumatik o rozměrech 265/35 R21 vpředu a 295/35 R21 vzadu. Hlavní předností interiéru je 12palcový displej, skvěle vypadající velké sedáky předních sedaček. Ovšem jinak vnitřek vozu je z větší části odvozem z aktuální třídy S, některé prvky jsou stejné, jako třeba volant, ale jiné se zase liší, příkladně výdechy klimatizace.
Pod kapotou konceptu se skrývá nadupaný dvakrát přeplňovaný osmiválec se zdvihovým objemem 4,6 litru. Uvádí se, že největší výkon bude mít hodnotu 461 k, tedy 339 kW, točivý moment vrcholí při 700 Nm. Zatím ale nevíme nic o dynamice vozu a ani o jeho hmotnosti.
Ještě na okraj můžeme uvést, že není bez zajímavosti fakt, že z třídy S je převzat také systém kamer, které monitorují kvalitu silnice před vozidlem. Právě na základě zjištěných informací upravují nastavení odpružení.
Jak bylo oznámeno, sériová popisovaného auta se představí již brzy, a to v lednu na detroitském autosalonu. Někoho může i dobře naladit předpoklad, že by později měla být v nabídce i otevřená verze.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Vision Urbanetic: Budoucnost podle Mercedesu

Mercedes-Benz Vans si pro 67. Ročník mezinárodního veletrhu užitkových vozů v Hannoveru připravil futuristicky pojatou studii …

Napsat komentář