Domů / BMW / Diesel novinka z dílny BMW již letos na podzim

Diesel novinka z dílny BMW již letos na podzim

Letošní rok by měly začít brázdit naše silnice novinky i od BMW, a to typ pod značkou 2014 BMW X5 M50d. Co se za ním skrývá, můžeme trochu napovědět. Obchodní síť BMW bude obohacena o novou variantu, která vychází ještě z letošní novinky, BMW x5, ale pohání ji dieselový motor. Oba modely jsou si podobné ve svém stylu, tedy jsou odlišné od běžných modelů svým sportovním vzezřením a v případě novějšího M50d i většími 20-ti palcovými koly.

Zcela nový typ 2014 BMW X5 se objeví v evropských obchodech již letos na podzim, ale zaznívá zpoza moře, že asi ne v USA. Uvidíme. Novinkou, kterou nyní BMW pro svou novou dieselovou verzi připravilo, je to, že je vůz poháněn 3.0 litrovým šestiválcovým dieselem o síle 381 koní, což je 280 kW při 4,000-4,400 otočkách a s točivým momentem 740 Nm max. (546 lb-ft) při 2000 – 3000 otočkách. Pohyb pak na silnici přenáší osmistupňová automatická převodovka a BMW xDrive s pohonem všech čtyřech kol.

BMW-X5-M50d-HD-Wallpaper-1-1Vizuálně si asi všimneme nejdříve změn na předku, který je zcela radikálně změněn, na druhé straně vzadu můžeme vidět nové difuzory. Dále jsou na této sportovní verzi použity lišty, 19 „M Double, ráfky z lehkých slitin, lesklé střešní lyžiny a mnoho částí drobností ve vnitřní úpravě, jako jsou třeba sportovní volant, nové řešená přední sedadla a prahy. Typ X5 M50d bude mít přední sportovní sedadla s adaptivním odpružením s dynamickými klapkami.

Pokud se podíváme ještě na motor, tak šestiválec má třístupňové turbodmychadlo, vysokotlaké a s proměnnou geometrií lopatek, motor tak také přímé vstřikování paliva s piezoelektrickými vstřikovači a maximálním vstřikovacím tlakem 2200 barů. BMW BluePerformance technologie je již standardní prostředek Performance M Automobil, je také kompatibilní s EU6.

BMW-X5-M50d-6-1024x682Nové BMW X5 M50d bude také standardně dodávané s adaptivním M včetně pozastavení Dynamic Damper Control a pneumatickým odpružením zadní nápravy, stejně tak i s elektrickým posilovačem řízení. Volitelné dynamické adaptivní odpružení bude v balíčku obsahovat Dynamic Performance Control a Dynamic Drive jako aktivní role stabilizace. V baličku budou i součást výbavy standardní 19-cti palcová kola z lehkých slitin s dvojitými paprsky a vybavené smíšeným obutím.

Zrychlení se u nového vozu uvádí z 0 na 100 km/h. za 5,3 sekundy, spotřeba paliva je 6,7 litru na 100 km (42,2 mpg), podle norem EU, zatím tedy ve zkušebního cyklu EU s emisemi CO2 177 g/km. Maximální rychlost je omezena na 155 mph.

Můžeme přidat ještě nějaké podrobnosti k provozu, takže mazací olej do motoru je 6,5 l/6,9 US qt/ 5,7 imp.qt, chladicí kapaliny motoru 15,4 l/ 16,3 US qt/ 13.6 imp.qt, objem palivové nádrže je 85 litrů a kapacita akumulátoru (Ah) 105.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

BMW si myslí na nový vlajkový supersport

By rádo během příštích 4 let ukázalo nový hybridní supersport, který by měl nahradit aktuální …

Napsat komentář