Domů / Audi / Stará a přeci stále nová Audi A4

Stará a přeci stále nová Audi A4

Heslo titulku platí pro některá auta, která se stávají tím pádem klasikou. To je případ především Audi A4. Tento osobní automobil střední třídy vyrábí německý výrobce Audi již od roku 1994. Tehdy se bral tento typ jako nástupce modelu Audi 80, ale to je skutečně již dávno. Audi A4 se vyrábí jako sedan, kombi a kabriolet. Dnes již víme, že Audi přijde na trh s pátou generací A4, a to v roce 2015.

Má jít o tři nové hybridní pohonné jednotky. Benzínové, elektrické a dieselelektrické hybridy budou představovat nejnovější generaci pohonů na všechna čtyři kola s osmistupňovou automatickou převodovkou. Jen elektrickým pohon bude mít pouze dosah do 31 kilometrů.
audi-a4Nová Audi A4 s kódovým označením B9 je nastavena tak, aby se stala prvním konvenčním ocelovým modelem a platformou, která výrazně těží z řady hmotnostně úsporných možností, včetně hliníkových panelů. Takže se nemůžeme divit, že se předpokládá snížení pohotovostní hmotnosti o 100 kg proti základnímu modelu A4, tedy celkovou váhu do 1330 kg.
Nové sedany i vývojové modely A4 jsou plánovány na duben 2015 a ostatní silniční varianty budou následovat nejpozději do konce tohoto roku.
Spy-Shots of CarsNovinky byly stylizovány pod vedením vedoucího oddělení designu Audi Wolfganga Eggera. Zasvěcenci proto ke konečného návrhu říkají, že to bude evoluce, i když jen s výrazně aktualizovanými detaily. Za charakteristické vlastnosti se tak mohou počítat nově tvarované 3D efekty jednotlivých částí mřížky, trapézové LED reflektory, více změněné nárazníky a přední linie v délce boků. Ostřejší záhyby bude také charakteristické pro jiné části karoserie.
Nový typ Audi se má objevit na trhu teprv za dva roky, ale není jistě překvapující, že do éteru začínají pronikat bližší informace. Nejzásadnější zprávou by mohlo být, že vůz bude vybaven 2-litrový plynovým motorem, 2-litrový dieselovým motorem nebo 3-litrový přeplňovaným V6. Všechny motory se budou párovat s osmistupňovou automatickou převodovkou, jak bylo již zmíněno. Pokud jde o podobu vozu, neměl by příští A4 být příliš daleko od současného designu Audi.  Jak lze tedy upřesnit na základě informací, měli bychom vidět A4 sedan a kombi v dubnu 2015, další vozy později v průběhu roku a přepracovaný A5 bude na scéně až v roce 2016.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Audi bude pohánět i vodík

Koncern Volkswagen a jeho vozy se v současné době soustředí především na vývoj elektromobilů. Ovšem Audi …

Napsat komentář