Domů / Audi / Audi Q6 a budoucnost pohonu

Audi Q6 a budoucnost pohonu

Audi Q6 bude představovat jeden z nejexklusivnějších automobilů, které bude Audi nabízet. Mělo by se totiž jednat o čistě elektrický crossover. Ovšem spekuluje se i plug-in hybridu, popřípadě vodíku.

Pokud se řekne budoucnost pohonných jednotek, vybaví se vám elektrika, nebo plug-in hybridní pohony, popřípadě vodík? U nového modelu Audi Q6 mají vcelku jasno. Mělo by se totiž jednat o čistě elektrický crossover, který nebude ani tak útočit na své konkurenty od BMW či Mercedesu, ale svými parametry se bude snažit přiblížit spíše Tesle a jejímu modelu X. Snahou tohoto modelu totiž bude poskytnout co nejvyšší možný dojezd na jediné nabití. Navíc díky neustále rostoucímu počtu elektrostanic, by o tento typ vozu mohl být vskutku velký zájem.

2016-Audi-Q6-Image

Automobilka Audi ovšem prohlásila, že by nemuselo zůstat jen u elektriky. Je tedy dost pravděpodobné, že se Audi chystá vydat ve stopách německého konkurenta BMW, a jeho modelu xDrive40e, a vyrobit plug-in hybridní verzi Q60. To ovšem není vše. Řeč je také o verzi na vodík, která by byla zcela novým průkopníkem této technologie.

V minulosti jsme sice zaznamenali Hondu a její model FCX Clarity, popřípadě novinku od Toyoty s názvem Mirai, ovšem Audi a evropský vůz na vodík by představovali něco zcela mimořádného. Vše jsou však pouze spekulace a bohužel nic není potvrzeno.

Audi_Q6_render_503_0

Nového modelu Q6, v kterém bude tepat vodíková jednotka, bychom se měli dočkat někdy ke konci této dekády. Do té doby se budeme muset spokojit s rovněž přelomovou elektrickou verzí, která bude postavena na platformě MBL a bude disponovat maximálně aerodynamickou karoserií, pro co nejmenší odpor vzduchu. O podobě vozu toho však příliš nevíme, spekulací o jeho podobě je už plný internet. Audi nám poskytla pouze jedinou skicu, která prozrazuje opravdu jen minimum. Nicméně oproti buclaté Tesle, by přeci jen měla disponovat ostřejšími tvary.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Audi bude pohánět i vodík

Koncern Volkswagen a jeho vozy se v současné době soustředí především na vývoj elektromobilů. Ovšem Audi …

Napsat komentář