Audi Q6 a budoucnost pohonu

Audi Q6 bude představovat jeden z nejexklusivnějších automobilů, které bude Audi nabízet. Mělo by se totiž jednat o čistě elektrický crossover. Ovšem spekuluje se i plug-in hybridu, popřípadě vodíku.

Pokud se řekne budoucnost pohonných jednotek, vybaví se vám elektrika, nebo plug-in hybridní pohony, popřípadě vodík? U nového modelu Audi Q6 mají vcelku jasno. Mělo by se totiž jednat o čistě elektrický crossover, který nebude ani tak útočit na své konkurenty od BMW či Mercedesu, ale svými parametry se bude snažit přiblížit spíše Tesle a jejímu modelu X. Snahou tohoto modelu totiž bude poskytnout co nejvyšší možný dojezd na jediné nabití. Navíc díky neustále rostoucímu počtu elektrostanic, by o tento typ vozu mohl být vskutku velký zájem.

2016-Audi-Q6-Image

Automobilka Audi ovšem prohlásila, že by nemuselo zůstat jen u elektriky. Je tedy dost pravděpodobné, že se Audi chystá vydat ve stopách německého konkurenta BMW, a jeho modelu xDrive40e, a vyrobit plug-in hybridní verzi Q60. To ovšem není vše. Řeč je také o verzi na vodík, která by byla zcela novým průkopníkem této technologie.

V minulosti jsme sice zaznamenali Hondu a její model FCX Clarity, popřípadě novinku od Toyoty s názvem Mirai, ovšem Audi a evropský vůz na vodík by představovali něco zcela mimořádného. Vše jsou však pouze spekulace a bohužel nic není potvrzeno.

Audi_Q6_render_503_0

Nového modelu Q6, v kterém bude tepat vodíková jednotka, bychom se měli dočkat někdy ke konci této dekády. Do té doby se budeme muset spokojit s rovněž přelomovou elektrickou verzí, která bude postavena na platformě MBL a bude disponovat maximálně aerodynamickou karoserií, pro co nejmenší odpor vzduchu. O podobě vozu toho však příliš nevíme, spekulací o jeho podobě je už plný internet. Audi nám poskytla pouze jedinou skicu, která prozrazuje opravdu jen minimum. Nicméně oproti buclaté Tesle, by přeci jen měla disponovat ostřejšími tvary.

O

Shlédněte také

Audi bude pohánět i vodík

Koncern Volkswagen a jeho vozy se v současné době soustředí především na vývoj elektromobilů. Ovšem Audi …

Napsat komentář