Domů / Audi / Nové Audi A5 poodhaluje své křivky

Nové Audi A5 poodhaluje své křivky

Druhá generace vozu Audi A5 se pomalu, ale jistě začíná představovat. Bude postavená na základech aktuální A4. V nabídce by opět nemělo chybět kupé, kabriolet a model se dvěma páry dveří.

Audi A5 je na trhu již od roku 2007, a je tedy nejstarším modelem, který Audi v současné době nabízí. Tato situace by se však měla velmi rychle změnit. Již 2. Června automobilka představí novou generaci tohoto vozu, které se nám nyní představilo na nové upoutávce naznačující tvary tohoto nového kupé.A163995_large_5735a18bc46bf

Automobil na snímku je zakamuflovaný velice pečlivě a dokonce se slévá v jedno se stěnou za ním. Díky tomu je velice složité rozluštit kontury celého vozu. I přesto je však hned na první pohled jasné, že novinka bude tradicionalistou a základní silueta, v porovnání s předchůdcem vozu, zůstane zachována téměř stejná. Očekávat tak budeme muset spíše jemnou evoluci, než razantní revoluci.

Základem nové A5 bude stejně jako u předchozích vozů model A4. To bude znamenat architekturu MLB Evo, s pohonem předních kol stejně jako u aktuální A4. Lze také očekávat výraznou redukci váhy, které se dočkala i A4 v mezigeneračním přechodu a to dokonce o 120 kilogramů.620_5735994b1143f

Krom platformy nová A5 z A4 použije i pohonné jednotky ovšem jen ty silnější. V nabídce se tak objeví 2.0 TFSI, 2.0 TDI a 3.0 TDI. Audi počítá také s produkcí sportovně orientované S5, která by měla být poháněna šestiválcem 3.0 TFSI, stejně jako u S4. Později by měla dorazit i vrcholná RS 5, kterou by dopředu měl hnát šestiválec biturbo.

Audi A5 by měla podle dostupných informací být ve druhé generaci nabízeno ve třech variantách. První bude kupé, později přijde kabriolet a jako poslední dorazí Sportback.

O

Shlédněte také

Elektronická dálniční známka v České republice

Elektronická dálniční známka v České republice: Modernizace cestování po dálnicích Od 1. ledna 2021 prošel …