Domů / Ostatní značky / Jak koupit ojeté auto za nízkou cenu?

Jak koupit ojeté auto za nízkou cenu?

Chystáte se koupit ojetý vůz? Jak najít kvalitní zachovalé auto, které vás nebude moc stát? Poradíme vám, jak lze koupit ojeté auto za nízkou cenu.

 

Dražba aut v exekuci

Oblíbeným způsobem nákupu aut za příznivou cenu je vybrat si ho z exekuce. Exekutoři stanovují nízkou cenu, za kterou byste auto v bazaru nenašli. Při dražbě aut v exekuci nemáte samozřejmě takovou nabídku jako v bazarech, na druhou stranu v exekuci končí čím dál více aut, takže určitě najdete vhodný ojetý automobil za výhodnou cenu.

Budete-li kupovat auto z exekuce, zjistěte si, zda byl řádně ukončený spor s předchozím majitelem. Určitě nechcete, aby vám později bylo auto zabavené a vrácené původnímu majiteli. Pokud si to však ohlídáte, nestane se vám to.

Chcete-li si koupit auto z exekuce, hlídejte si vypsané termíny dražby. Dozvíte se s nimi i znalecký posudek na auto a vyvolávací cenu.

 

Zabavené leasingové vozy

Další možností, jak si koupit auto za výhodnou cenu, je rozhlédnout se mezi zabavenými leasingovými vozy. Mezi nimi končí vozy majitelů, kteří si vezmou auto na leasing, nějakou dobu ho splácejí, ale pak na splátky nestačí a vůz je jim zabavený. Leasingová společnost chce peníze a ne držet zabavený vůz, a proto automobily prodává za přijatelnou cenu, zpravidla cca o 30 % levněji než byste sehnali stejný ojetý vůz v bazaru. I zde si dejte pozor na uzavřenost sporů o auto.

 

Přenechání leasingu bez odstupného

Při hledání snadno dostupného vozu se také zaměřte na inzerátypřenechám leasing bez odstupného“. Nabízejí ho lidi, kteří mají auto na leasing, ale už ho nezvládají platit, chtějí se zbavit závazku, případně si chtějí koupit jiné auto. Kupujete-li takový vůz, vždy si zkontrolujte technický stav vozidla. I tato možnost začíná být mezi zájemci o ojetá auta čím dál oblíbenější.

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Angelo

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …

Napsat komentář