Domů / Lamborghini / Lamborghini vyrukovalo s hřebcem Aventador Superveloce

Lamborghini vyrukovalo s hřebcem Aventador Superveloce

Od svého debutu v USA v roce 2012 se Aventador předváděl v celé řadě nových a speciálních modelů. V roce 2013 to bylo zjevení v podobě Aventador Roadster. Rok 2014 přinesl speciální edici 50 Anniversario. Nyní přišel modelový rok 2015 a Lamborghini na sebe nenechalo dlouho čekat. Přichází další speciální edice Aventador, která nese modelové jméno Superveloce.

Stejně jako předchozí model i Superveloce je téměř závodní auto. Lamborghini se zaměřilo na snížení váhy a vyladění motoru V-12, který nyní chrlí o několik koní více. To však není vše a Aventador Superveloce má v rukávu mnohem více překvapení.

Exteriér

První změnou, kterou prošel nový model, je redukce váhy. Nyní je Aventador SV o 110 liber lehčí, než základní model. Je to díky uhlíkovým vláknům ve výplni dveří, zadním křídle a fixnímu příjmu vzduchu. Kromě toho vylepšil Lamborghini i jízdní dynamiku. Model má nyní lepší aerodynamickou účinnost o 150 procent s přítlakem 170 procent, než základní model. V designu se toho příliš nezměnilo. Většinu křivek si sebou vzala technika a kreativita tak nějak zůstala stranou. Přesto se jedná o líbivý vůz, který má šťávu.

2015-lamborghini-aventado_3

Interiér

V kabině získal nový model několik aktualizací. První je skořápka z uhlíkových vláken. Ta je lépe rozpoznatelná, než u základního modelu. Novinkou je i materiál. Ten nese název „Carbon Skin“, který se táhne po celém čalounění stropu. Pro řidiče hračičky je k dispozici řada exkluzivních přístrojů, které mají prohlubovat silnější zážitek z jízdy. Barvy v interiéru se kombinují v černé s rudě červenou, ale můžete vybírat z pěti dalších barevných kombinací.

2015-lamborghini-aventado_4

Hnací ústrojí

Pod kapotou se nachází stejný 6,5 litrový motor V-12, který všichni známe a milujeme. V tomto případě však produkuje 740 koní a 509 libro-stop točivého momentu. Díky tomu má o 39 koní více, než základní Aventador. Ladění doplňuje automatizovaná-manuální převodovka. Zrychlení z nuly na sto proběhne během 2,8 sekundy. Maximální rychlost zůstává stejná na hodnotě 350 km/h.

2015-lamborghini-aventado_2

Závěr

Aventador byl ve své surové podobě děsivý. Nyní, když došlo k poklesu hmotnosti a přibylo pár hřebců, je z něj neuvěřitelné monstrum. Tyto změny možná nejsou moc velké, ale skvěle vyladěný vůz, jako je Aventador, s nimi zvládne hodně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Policejní Urus? Tohle si v Itálii rozhodně nenechají ujít!

Italská policie je známá tím, že ve své garáží přechovává několik skutečně výjimečných vozů od …

Napsat komentář