Domů / Ostatní značky / Luxusní výbava pro nové vozy Lexus GX 460 2014

Luxusní výbava pro nové vozy Lexus GX 460 2014

Většina automobilových společností přichází s novinkami většinou až ve druhé polovině roku, samozřejmě to logiku má. Se změnou letopočtu tak můžeme s přípitkem šampaňského vypočítávat, kolik nových aut, resp. jejich nových typů, se na trhu letos objeví. Na druhou stranu trh dělá své divy a taktika výrobců a prodejců někdy způsobí, že nebude jednoduché některé auto si koupit, protože se nebude dodávat na evropský trh.

V době techniky však není nic nemožné, auto se dá koupit vlastně všude v civilizovaném světě, a to téměř odkudkoliv. Příkladem nám může být Lexus GX 2014. První snímky tohoto nového typu nejsou tak staré, aby se nedalo mluvit o něm jako o žhavé novince. Co z nich vyplývá, to je na první pohled několik poměrně velikých, dá se říci radikálních, změn oproti minulým typům.

auto 07-08 Lexus 2014Jde především o výtvarné řešení designu přední části, která se skládá z nového řešení mřížky, standardních LED v hlavních světlometech pro denní svícení a LED v mlhových světlech. Byla vytvořena i nová sada zadních světel, tedy s novou optikou a vzhledové změny zde doplňuje nový zadní nárazník. Pokud jde o vnitřek, najdeme zde nový dotykový zvukový displej, záložní monitor, HD Radio, Bluetooth audio, přenosný automatický telefonní seznam aj. Vnitřek je vytvořen v kombinaci dřeva a černých pruhů, nová mahagonového dřevěná výbava je určena pro obě varianty Premium a luxusní model.

Navíc jako jedna z možností Lexus nabízí Blind Spot Monitor (BSM) a zadní Cross Traffic Alert (RCTA). Nová varianta Premium bude v prodeji za stejnou cenu jako základní model 2013MY GX 460, přitom zahrnuje navigační systém se zálohováním monitoru, interiér zdobený perforovanou kůží, vyhřívaná a větraná přední sedadla, parkovacího intuitivního asistenta a třízónové ovládání klimatizace. Kromě toho bude luxusní model GX 460 dodáván s adaptabilním vzduchovým odpružením, navigací, Blind Spot monitorem (BSM), s křížem Traffic Alert (RCTA) a 18-ti palcovými šesti paprskovými koly s tekutým grafitovým povrchem.

auto 07-08Lexus 2014Novinkou nebude motor, protože pod kapotou najdeme stejný 4,6 litrový motor V8 s přišroubovanou šestistupňovou elektronicky řízenou převodovkou s inteligencí (ECT-i). Ten bude mít výkon 301 koní při 5500 otáčkách za minutu. Podle oficiální tiskové zprávy, Lexus GX 460 2014 je schopen dodávat EPA odhadované spotřeby paliva 15 mpg ve městě a 20 mpg na dálnici.

Standardní náhon na všechna kola využívají elektronicky řízenou převodovku a torzní moment snímání s omezeným prokluzem mezinápravového diferenciálu, který lze ale elektronicky uzamknout.

Cena od Lexus GX 460 2014 bude začínat na 49.085 dolarech (asi 942.000 Kč), tedy 4.170 dolarů méně, než stál 2013MY GX. Tato udaná cena ale nezahrnuje dodávky, zpracování a manipulační poplatek ve výši 910 dolarů. Luxusní model Lexus GS 460 2014 vyjde na 60.715 amerických dolarů (1.165.000 Kč) a k tomu 910 dolarů za dodání, zpracování a vyřizovací poplatek.

Pro příznivce japonského Lexusu GX můžeme připojit, že se již pracuje na nástupci s označením TX. Má jít o sedmimístný crossover se samonosnou karoserií, měl by na trh přijít snad v roce 2016 nebo 2017. Proti konkurenci se postaví v podobě Infiniti QX60, příp. Buick Enclave nebo Audi Q7. Zatím se neví, která náprava vozu bude jako hnací v základní verzi. Snad by mohlo jít o použití předokolkové platformy z Lexusu RX nebo Toyoty Avalon, nebo snad ze zadkolkového základu z nových Lexusů IS a GS.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …

Napsat komentář