Domů / Volkswagen / VW Polo míří ke hvězdám

VW Polo míří ke hvězdám

Málokdo si uvědomí, jak staré jsou některé značky aut, které vidíme na silnicích nebo je dokonce vlastníme. Pro všechny příznivce VW Polo můžeme sdělit, že tato značka oslaví v roce 2015 již 40 let od prvního typu s tímto názvem. Dnešní vozy se od prvních dost liší, ale je příjemné, když víme, že tato značka je neustále ve vývoji a připravují se nové inovace. Na druhé straně je příjemné a sympatické, že časopis Auto Bild přinesl na svých stránkách výhled do budoucnosti značky VW Polo.

Máme jistě zkušenosti, že takové informace jsou tabu až do posledních chvil před představením na některém prestižním autosalónu.
Pokud tedy zůstaneme u VW Polo, v současné době se jako nejnovější verze na trhu prodává verze z roku 2009. Můžeme předpokládat, že tato verze bude na trhu asi šest let, ale i tak se bude vyvíjet. Mělo by dojít ještě k faceliftu a modernizaci současného vzhledu, přesněji v druhé polovině roku 2014.
auto05-08 VW-Polo-2014Největší inovací bude modulární platforma MQB, což je vlastně vzdálenost pedálů od přední nápravy. Všeobecně rozvor i rozchody se velmi liší a tak není žádný typ automobilu jimi nijak svazován. Když to převedeme na VW Polo, mělo by jít u něho nově o delší rozvor o 5 cm oproti současnému modelu postavenému na platformě PQ25. Tím se rozšíří vnitřní prostor automobilu a posádka bude mít více místa, zejména na zadních sedadlech. Samozřejmě na druhé straně to znamená, že bude menší prostor pro motor.

Příklonem pohonných jednotek dozadu ještě víc nad přední kola se může zkrátit přední převis karoserie, což dále znamená, že při stejné délce vozu se ještě víc zvětší vnitřní prostor pro cestující proti minulým provedením. Musíme také připustit, že celková délka automobilu, tedy 4 metry, se jistě nepřekročí. Jednoduše tak lze říct, že přerostlá supermini nemají budoucnost a hatchbacky, právě od VW, nikdy nebyly nejdelší v porovnání s jinými hatchbacky na světovém trhu.
auto05-08 VW Polo Sky 2014Odbornější veřejnost by jistě ráda věděla, zejména jaké budou na vozech motory. Jenže dnes něco předvídat, byly by to jen spekulace. Volkswagen vedle výroby současných motorů již vyvíjí další inovace pro modulární platformu. Snad proto lze s určitostí předvídat, že se řada rozroste nově o malé SUV. Taková varianta by dala VW možnost lepší konkurenceschopnosti proti modelům, jako jsou třeba Fiat 500x, Opel Mokka či Nissan Juke.
Jak uvádí Auto Bildu, můžeme očekávat, že ještě letos v roce 2013 se objeví Polo V facelift, ale pak v roce 2015 ji Polo VI jako nová generace hatchbacku a rok následující Polo SUV jako samostatný model s pohonem všech kol. Samozřejmě s novými trendy ani Polo nebude stát stranou a jistě nabídne i hybrid s elektrickým pohonem jako Polo Twin Drive a tak dále. Na druhou stranu další možnosti vývoje, třeba Polo GTI jako nová generace v nejvýkonnějším provedení či dokonce Polo blue-e-motion jako verze s čistě elektrickým pohonem, může být spekulací ať již z VW nebo z pera určitě jinak zkušených redaktorů. Ale nechme se překvapit, byť nemůžeme předpokládat, že by právě VW Polo stalo na špičce světového rozvoje autoprůmyslu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Kde vzal Volkswagen jména pro své automobily?

Názvy jednotlivých modelů automobilek mají ve většině případů nějakou legendu. Stejně tak je tomu i …

Napsat komentář