Mercedes-Benz C-Class Edition 1

Mercedes Edition 1 si našla cestu pro mnoho modelů a nyní si může připsat i verzi C-Class v tomto seznamu. Pro někoho možná bravurní změny a pro někoho možná obyčejné, spíše stálé úpravy vozu, které nepřinesli moc kreativity do nového modelu.

V první řadě je výběr barev pro tělo třídy C. Pro hlavní nástřik se neprojevila zrovna velká fantazie, neboť se vůz nabízí v několika neutrálních barvách s různou povrchovou úpravou. Mezi další charakteristické vlastnosti C-Class Edition 1 jsou odznaky na levém a pravém předním nárazníku a k tomu nová sada 19 palcových kol z lehké slitiny v lesklé úpravě.

mercedes-benz-c-clas_800x0w

Uvnitř vozu se nachází několik prvků, které jsou typické pro vozy AMG. Jedním z nich je multifunkční sportovní volant, přístrojová deska, sportovní pedály z hliníku s gumovými knoflíky a spousty dalšího.

Stejně jako různé znaky v exteriéru i v interiéru se najde pár zvláštností, kterými oplývá i Edition 1. První změny najdeme ve středové konzole, pro kterou se Mercedes rozhodl obléknout do nové kůže Nappa. Celé to celkově k sobě hezky ladí a vzniká tak nádherný kontrast mezi různými odstíny a prvky v interiéru.

mercedes-benz-c-clas-2_800x0w

Vůz se nabízí ve dvou základních modelech, které nabízí různý výkon a motor. Základní model je C300 4MATIC, který je vybaven 2,0 litrovým motorem, který využívá turbodmychadlo s přímým vstřikováním, který v sobě krotí 235 koní a 273 liber-stop točivého momentu. Druhý model pak nabízí verzi C400MATIC s 3,0 litrovým motorem V-6, který zvládne na 329 koní a 354 liber-stop točivého momentu.  Obě dvě verze nabízí solidní výkon a uspokojí nejednoho motoristického nadšence.

Mercedes se zatím nepochlubil s cenou, kterou bude požadovat za tento model, ale první informace, které prosáknou na veřejnost, jsou nachystány na 7. dubna letošního roku.  Uvidíme na kolik si Mercedes cení tento speciální model.

O

Shlédněte také

Vision Urbanetic: Budoucnost podle Mercedesu

Mercedes-Benz Vans si pro 67. Ročník mezinárodního veletrhu užitkových vozů v Hannoveru připravil futuristicky pojatou studii …

Napsat komentář