Domů / Mercedes-Benz / Na Mercedesu GLK se vyřádil Carlsson

Na Mercedesu GLK se vyřádil Carlsson

Mercedes představil upravenou verzi GLK v roce 2012 na New Your Auto Show.  Ačkoliv úprava nebyla nejhorší. Přesto se ukázalo, že některé tunerské dílny by to zvládli lépe a skutečně se tak stalo.

Tiskové oddělení Carlsson vydalo prohlášen, jaké změny budou na GLK. Elegantní vůz bude mít hlavní aktualizaci v exteriéru a interiéru plus k tomu pár změn na motoru. Jedna smutná zpráva tu však je, vylepšení motoru se bude týkat jen na GLK 220 CDI.

Tato verze obdrží modul C-Tronic, který zvyšuje výkon naftového motoru 2.1 ze 168 koňských sil na trochu divočejších 204 poníků a točivého momentu z 295 liber-stop na neuvěřitelných 368 liber-stop. Ohledně modelů GLK300 a GLK350 chce Carlsson vylepšit výkon motoru, ale pro tuto chvíli a edici pouze nabízí vylepšení pružiny a tlumičů, které snižují toto luxusní SUV o pár centimetrů a výrazně to vylepšuje jízdní vlastnosti, především v zatáčkách. Naproti těmto úpravám Carlsson nabízí i výběr několika estetických úprav.

mercedes glk mercedes glk by carlsson

Carlsson si zval na paškál nové přední nárazníky s RS spoilerem, nerezové ocelové mřížky a chromované vložky pro LED denní svícení. Ty dodávají GLK třpytivější vzhled, který bere veškerou pozornost na sebe. Ani na zadní části vozu nezůstala nit suchá a tak se můžeme dočkat menších úprav. Hlavním rozdílem je aktualizovaný chromovaný difuzor lemovaný výřezy pro chromem potažené vývody u sportovního výfuku.

K tomu všemu Carlsson nabízí širokou škálu kol pro GLK v rozmezí od 18 až 21 palců a v mnoha různých barvách. Můžeme se dočkat temných barev, které přinášejí dravost nebo titanové edice pro ještě luxusnější vzhled. Pokud si myslíte, že všechny úpravy, které Carlsson provedl, se týkají jen exteriéru a věcí pod kapotou, jste na omylu. Mistr Tuner oznámil i spoustu interiérových úprav, které obsahují hliníkové stupačky a pedály, nerezové panely, a rohože s logem Carlsson.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Vision Urbanetic: Budoucnost podle Mercedesu

Mercedes-Benz Vans si pro 67. Ročník mezinárodního veletrhu užitkových vozů v Hannoveru připravil futuristicky pojatou studii …

Napsat komentář