Domů / BMW / Nové nadupané sporťáky od BMW mají skvělý výkon.

Nové nadupané sporťáky od BMW mají skvělý výkon.

Je tomu jen pár dní, co automobilka BMW vypustila na svět zprávu a jednu z nejočekávanějších novinek letošního roku. Legendární verze řady 3 je opět na světě a opět je tomu ve dvou verzích. Dvoudveřová verze však dostala označení M4. Již v prvním měsíci nového roku se tito krasavci ukážou na autosalonu v Detroitu.

V historii modelu M3 je to vůbec poprvé co se pod kapotu tohoto legendárního modelu dostal přeplněný motor. Osmiválec u tohoto kupé se zadní nápravou nahradil třílitrový šestiválec s dvojitým přeplňováním a z hlediska výkonu si není na co stěžovat.

BMW

S ohledem zpět na minulost nebyla nikdy pod kapotou M3 výkonnější pohonná jednotka. Pod kapotou se totiž skrývá 431 koňských sil, které vyprodukují celkem 7300 otáček. Celkový točivý moment se zastaví na 550 Nm, dostupný v šíře 1850 až 5500 otáček.

Samotné modely vozu se nabízejí se sedmistupňovým automatem, které zvládne zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 4,1 sekundy. Tento čas platí pro obě verze vozu jak sedan, tak kupé. Klasikou je pak omezení rychlosti na 250 km/h ale pokud si to budete přát, mohou vám posunout elektronický omezovač až na hodnotu 280 km/h tedy o 30 čísel výše.
BMW

 

Pokud se někdo lekl, že v nabídce bude pouze automatická převodovka, je na omylu a může být v klidu. V nabídce vozu bude i šestistupňová manuální převodovka, ta zvládne zrychlení z nuly na sto o 0,3 sekund pomaleji. To ovšem není na škodu, pokud vezmeme v potaz, že jízda nám dodá více požitku a nadšení z vozu. Spotřeba je opět rozdílná a u automatické převodovky je to 8,2 litru a u manuální to je 8,8 litru.

Ceny jsou vzhledem ke značce a legendě vozu větším standardem. Jsou jen malé rozdíly v ceně mezi M3 a M4. V přepočtu se dostaneme na částku necelých dvou milionů korun (1,9 miliónu). Oficiální světlo světa spatří jak již bylo zmíněno na autosalónu v Detroitu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

BMW si myslí na nový vlajkový supersport

By rádo během příštích 4 let ukázalo nový hybridní supersport, který by měl nahradit aktuální …

Napsat komentář