Domů / Lamborghini / Prvního SUV od Lamborghini se dočkáme už v roce 2017

Prvního SUV od Lamborghini se dočkáme už v roce 2017

Již téměř každá automobilka se mohla pochlubit vozy SUV, tedy kromě těch nejluxusnějších. Když v roce 2012 ukázalo Lamborghini celému světu svůj koncept SUV, tak byli všichni v šoku. Stalo se tak na Autoshow v Pekingu. Nyní ovšem bylo potvrzeno, že se dočkáme i sériové výroby Lamborghini SUV a bude tomu tak v roce 2017.

Lamborghini-Suv-urus-live-1Oficiální návev SUV bude Lamborghini Ursus. Konkrétní detaily o připravované výrobní verzi jsou zatím pouze strohé. Ale pár jistých informací tu přesto je. Model SUV se bude výrazně lišit od ostatních supersportů, které disponovaly především supervýkonem a obrovskou rychlostí.
Lamborghini Ursus nebude vybaven motorem V12, měl by dostat méně výkoný motor. Pohonná jednotka by prý měla být dokonce napojena na baterii.

lamborghini-urus-4Důvod, proč nebyl vybrán motor V12 je ten, že se předpokládá, že podmínky pro emisní normy v roce 2017 už budu natolik těsné, že by auto neprošlo právě z důvodů emisí. Motory V12 už budou tedy nejspíš navždy patřit minulosti.

S největší pravděpodobností dostane jako motor kompletně přeladěný V10, který má nyní Lamborghini Gallardo a nebo dvojitý V8, který zajistí maximální točivý moment a dobrý výkon i při nízkých otáčkách. Jistá věc je ta, že Lamborghini doufá, že finální verze motoru vyprodukuje 600 koňských sil, to je mimochodem více než má třeba Ferrari Enzo

Sotva se se zprávou objevilo Lamborghini, tak obdobné oznámení provedlo i Bentley. Luxusní automobilka také signalizovala svůj záměr postavit auto, které bude soutěžit s Range Roverem, a jak oba modely, od Bentley i Lamborghini, mají stejnou mateřskou společnost, VW. Nebuďte překvapeni, pokud obě SUV budou náhodou mít stejnou šířku, délku a výšku.

Zpráva byla natolik omračující, že již i ostatní automobilky, které vyrábějí luxusní vozy, začaly s přípravami na jejich SUV. Bohužel však musí rovněž počítat s emisním omezením. Zatím je ve hvězdách, co všechno se do roku 2017 změní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Policejní Urus? Tohle si v Itálii rozhodně nenechají ujít!

Italská policie je známá tím, že ve své garáží přechovává několik skutečně výjimečných vozů od …

Napsat komentář