Domů / Ford / Ford F-150 SVT Raptor sportovní „kamión“ do nepohody

Ford F-150 SVT Raptor sportovní „kamión“ do nepohody

Pokud má být něco označeno jako „sportovní kamión“, tak asi těžko bychom hledali vhodnějšího adepta, než je Ford F-150 SVT Raptor. Tento jedinečný model od automobilky Ford nabízí to nejlepší, co z obou světů užitkových vozidel můžete získat. Je spolehlivé, výkonné a dobře se na něj dívá. Co tedy stojí za úspěchem tohoto výjimečného kolosu? Recept byl poměrně jednoduchý. Vezmete jeden kus F-150 k tomu přimícháte motor V-8 o objemu 6,2 litrů. Vše zapečete dohromady pod kapotou a máte hotovo. Základní recept na dokonalé auto. Samozřejmě je možnost vlastního vylepšení a spoustu dalších úprav, které na vás jen čekají, ale to vše je jen ve vašich rukách.Ford f 150 svt Raptor2

Výroba Fordu F-150 SVT Raptor byla zahájena roku 2010 a první verze obsahovala motor V-8 o objemu 5,4 litru, následně byl nahrazen silnějším kalibrem, motor o objemu 6,2 litru, který dodal ten vozu ten správný říz. Najednou před námi stála nadupaná mašina, co zvládla udržet 411 koní a 434 liber-stop točivého momentu. Celému tomu kolosu, kraluje šestistupňová automatická převodovka. Což možná není, úplně na škodu, ale plusové body to také nepřidá.

Ford f 150 svt Raptor

Raptor se našel i v diferenciálu s omezenou svorností typu Torsen, který oceníte především během jízdy na velmi blátěných cestách. Zavěšení bylo také navýšeno, takže nyní máte na předních kolech 1,2 palců a vzadu 12,1 palců. Samotný exteriér dodává celému vozu ještě více robustního vzhledu a je to zkrátka gladiátor, kterého chcete mít za svého kamaráda. V přední části vozu vás již na první pohled trkne obří nápis „FORD“ zasazený na mřížce. Kapota získala další otvory k dobru, dále tu pak máme luxusní kola obuté do off-road pneumatik. Interiér je pak veden v klidném duchu a je to asi jediné co ubírá tomuto vozu na kráse. Každopádně v roce 2015 se můžeme dočkat nové verze SVT Raptoru a dovolíme si říci, že to bude stát za to!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Nový Focus ST přichází

Nový Focus patří mezi nejoblíbenější hot hatche na trhu. Nyní je tu i jeho nejnovější …

Napsat komentář