Domů / Značky vozů / Kia / Čím jsou pneumatiky Goodyear UltraGrip 8 Performance výjimečné?

Čím jsou pneumatiky Goodyear UltraGrip 8 Performance výjimečné?

Čím více se blíží první větší sněžení, tím více nás obklopují nabídky na nákup zimních pneumatik. Ovšem, kterou pneumatiku si vybrat, aby byla dokonalá právě pro vás? Už jste vyzkoušeli obutí od světoznámého výrobce Goodyear? Zimní obutí Goodyear UltraGrip 8 Performance může být tou správnou volbou. Pokud tuto novinku loňské sezóny ještě neznáte, tak to vůbec nevadí. My vám ji dnes představíme.

 

Vývoj pneumatiky

Goodyear při vývoji této pneumatiky spolupracoval s nejzkušenějšími. A to sice se zákazníky, s běžnými uživateli, s řidiči. Cílem tak bylo vyrobit obutí, které nabízí dokonalou přilnavost na vozovce, v kombinaci s dobrou ovladatelností na sněhu. Přihlédlo se i na snížení míry hlučnosti a úsporu paliva.

A povedlo se. Výrobce použil tři typy různých lamel, přičemž středová část pneumatiky, mající tvar pilky, slouží podobně jako sněžný pluh. Není se tak čemu divit, že brzdná dráha na sněhu je o více než pět procent kratší, než tomu je u ostatních výrobců. Široká kontaktní plocha se silikovou směsí běhounu zase udržuje přilnavost pneumatiky v mrazivém počasí. Hydrodynamické drážkování zabraňuje aquaplaningu a speciální konstrukce i směs obutí zmenšuje valivý odpor, čímž snižuje spotřebu paliva a zmírňuje negativní vliv automobilismu na životní prostředí.

 

Testování

Nezávislé testování německého autoklubu ADAC potvrdilo, že pneumatiky  jsou mimořádně úspěšné na sněhu a na ledu. Jedno z nejlepších hodnocení dostaly za, již výše zmíněný vliv, na spotřebu paliva, ale překvapivě i za jízdní vlastnosti na suché vozovce. Pneumatiky Goodyear UltraGrip 8 Performance se tak v celkovém hodnocení dostaly na přídní příčky testu.

Pokud tedy hledáte zimní pneumatiku, s ověřeným poměrem tuhosti a výkonu na sněhu, navíc otestovanou běžnými řidiči, bude obutí Goodyear UltraGrip 8 Performance dobrou volbou. Tyto pneumatiky lze sehnat na jakýkoli vůz, ať už máte automobil značky Škoda, BMW, Mercedes, Kia, Renault, Audi či jakýkoliv jiný.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Angelo

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …

Napsat komentář