Domů / Mercedes-Benz / Mercedes-Benz CLA-Class Od Vath

Mercedes-Benz CLA-Class Od Vath

Následné pokračování revoluční Mercedes-Benz třídy A vrcholí v podobě čtyřdveřového kupé v rámci nově definované CLA třídy na vysoce konkurenci schopném trhu kompaktních vozů. O úpravy vozu, jenž je údajně nejlepší sériové vozidlo na světě pojmenované CLA 250 se postarala renomovaná společnost VAETH Automobiltechnik z Hoesbach v Německu.

 

mercedes-benz-cla-by-8_800x0wÚpravy se projevily jak v motoru, tak v aerodynamice vozidla. První věc, o kterou se VAETH postaral, bylo komplexní zvýšení výkonu. Prostřednictvím individuální elektroniky motoru, VAETH sportovní ventilační systém a speciální systém filtrace vzduchu zvýšil výkon na 195 kW. Následné zrychlení z nuly na sto se snížilo na 5,9 sekundy a maximální rychlost se pohybuje kolem 240 km/h. VAETH také nabízí i umírněnou verzi vozu.

 

V nabídce je i laděný výfuk. Vyrobený z nerezové oceli s vysokým leskem a oválným tvarem. Zvuk z výfuku je skutečná pastva pro uši nicméně tahle modernizace stojí 1.200eur což není zrovna levná sranda. Další možností je snížení podvozku o 20-65 mm. Tvrdost tlumičů, které jsou vhodné na silnici a na závodní okruh, lze regulovat a to zaručuje optimální a bezpečné ovládání. Vše ale opět záleží na obsahu vaší peněženky, ze které tentokrát vypláznete 3.500eur. S ohledem na výkon této bestie byl optimalizován brzdový systém pomocí ocelových trubek flex a Castrol SRF závodní kapaliny vše za pouhých 500 eur včetně certifikátu MOT.

mercedes-benz-cla-by-4_600x0wPro interiér si VAETH vybrala luxusní prvky a sportovní kožený volant (1.300eur). Můžete si vybrat, zda chcete s uhlíkovými vlákny nebo dáte přednost exotickému dřevu. Další možností je rozšíření tachometru až na 300km za hodinu a odolnou rohož proti opotřebení nohou vyrobené z vysoce kvalitního černého sametu se stříbrným logem VAETH (230eur).

Všechny výše uvedené ceny jsou včetně DPH.

 

 

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Vision Urbanetic: Budoucnost podle Mercedesu

Mercedes-Benz Vans si pro 67. Ročník mezinárodního veletrhu užitkových vozů v Hannoveru připravil futuristicky pojatou studii …

Napsat komentář