Domů / Inzerce / Sháníte zbraň k sebeobraně? Zvažte plynovou

Sháníte zbraň k sebeobraně? Zvažte plynovou

Uvažujete o nějaké adekvátní ochraně, ať již své osoby, či svého majetku, ale na zbrojní průkaz a legálně drženou střelnou zbraň se necítíte? Vetřelce efektivně zastraší i zbraň plynová.

Dle zákona o zbraních se totiž jedná o zbraň kategorie D, která spolu se zbraněmi paintballovými, airsoftovými, historickými či znehodnocenými nepodléhá registraci a k jejímu pořízení nebudete potřebovat zbrojní průkaz. Jedinou podmínkou, již při koupi musíte splnit, je dosažení věku 18 let.

Dokonalá replika střelné zbraně

Efekt plynové zbraně se dá přirovnat k pepřovému spreji, byť na pohled se jedná o dokonalou repliku střelné zbraně. Útočníka tak s ní přinejmenším hodně zaskočíte. Samotnou funkcí se však už od zbraně ostré zas tak moc neliší.

Plynová zbraň útočníka zastraší

Poté, co stisknete spoušť plynové zbraně, je v nábojnici úderníkem odpálen prach, následkem čehož dojde k roztrhnutí pouzdra, k následnému uvolnění náplně a útočník je za doprovodu silného a zvukového efektu vystaven nepříjemnému plynovému dýmu. Ten jej ochromí a v každém případě zastraší.

Pozor na omezení!

Obě zbraně tedy v podstatě fungují na stejném principu. Rozdíl je až v následcích. Zatímco střelnou zbraní můžete útočníka zabít, plynová mu ze zdravotního hlediska neublíží. To však neznamená, že s plynovou pistolí budete moci nakládat, jak se vám zamane. Česká legislativa používání plynových zbraní omezuje. Povinnosti držitele plynové zbraně si rozhodně pečlivě prostudujte.

Pistole, nebo revolver?

Pořídit si můžete buď plynovou pistoli, nebo revolver. Rozdíl mezi nimi je například v kapacitě zásobníku. Více nábojů většinou pojme zásobník pistole, jež také mnohdy umožňuje větší dostřel. Revolver pak zase disponuje jednodušší konstrukcí, což ho paradoxně dle odborníků činí spolehlivějším. A rozměrově je i menší, proto je doporučován spíše pro ženy než pro muže. Ale záleží na osobních preferencích. Jsou ženy, jež se zhlédly jedině v pistolích.

Poraďte se s odborníkem

A kde plynovou zbraň sehnat? Ideálně v obchodech specializujících se na lovecké potřeby. Nebo na internetu. Do vyhledávače zadejte pojem prodej zbraní, či prodej zbraní Praha a vyberte model, jež vám bude nejvíce vyhovovat. Ještě před tím se ale pro jistotu poraďte s odborníkem. Zbraně jsou přeci jen zbraně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Angelo

Shlédněte také

Chystáte se strávit letní dovolenou v Česku? Pak si nezapomeňte koupit dálničku!

Dlouho očekávaná letní dovolená se kvapem blíží. Spousta z vás ji chce strávit v krásném …